Książki o Kazimierzu

Napisano ich całkiem sporo, bo Kazimierz inspiruje nie tylko ludzi obrazu, ale i ludzi słowa. Począwszy od znanych powieści Marii Kuncewiczowej, poprzez opowiadania i wiersze, aż po powiastki dla dzieci. Czasem Kazimierz jest bohaterem, czasem tłem i scenografią dla rozgrywających się tu akcji, czasem opisywane są historie miasteczka.Ambitne i lekkie, rymowane i poważne. Co się komu podoba.
Zobacz:
Zofia Bogusławska i Celina Tatarkiewicz PAWIE PIÓRO - czytaj...
Maria Kuncewiczowa LISTY DO JERZEGO - czytaj...
Kazimierz Brandys RYNEK - czytaj...
Waldemar Sieminski NIECH CIE ODLECI MARA - czytaj...
Agnieszka Blotnicka KIEDY ZEGAR WYBIJE DWUNASTA - czytaj...
Poeta Krzysztof Karasek - czytaj...

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>