Słuchanie obrazu - E. Siemińska
Osobliwe doznania budzą prace Ewy Siemińskiej, bo są malarską onomatopeją. Możliwe, że takie zjawisko jakoś się fachowo nazywa, ale ja nie wiem jak - niemniej je czuję. Obrazy weneckie są rozkołysane, falują gładko i aksamitnie, wiślane - płyną jak wartka rzeka, pośpiesznie; wróble - skromne i napuszone, bardzo ptasie. Ekstrawertyzm malarski. Łatwo być empatą przy tej sztuce, bo łatwo rozpoznaje się kod, którego Siemińska użyła do jej tworzenia. Tym łatwiej być empatą czytającym onomatopeiczne kody, że w tej samej chwili jest się introwertykiem, przeżywającym te obrazy całkiem po swojemu i dla siebie. Dziwne? Nie. Nadzwyczaj namacalne. Poruszające zmysły. Płynnie ruchliwe, miękko dynamiczne, łagodnie kolorowe, osobliwe.
bg
Wyszukiwarka
Aktualności
04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014

Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!