1 września 2011

1 września w Kazimierzu zupełnie nietypowy, bo i sytuacja nadzwyczajna, wymagająca nadzwyczajnych środków. Po tym, jak w maju nasza szkoła uległa zniszczeniu, trzeba było ten nowy rok szkolny zorganizować zupełnie inaczej. Młodsze klasy szkoły podstawowej rozpoczęły naukę na plebanii, a uroczystość inaugurująca odbyła się przy udziale kamer ogólnopolskich mediów. To dobrze, że naszymi sprawami interesuje się cała Polska, ale szkoda, że komunikaty są nierzetelne. Oto na pasku jednego z kanałów informacyjnych przeczytaliśmy, że „szkoły w Kazimierzu nie udało się odbudować na czas." Takie stwierdzenie budzi zdziwienie, co najmniej...
Klasy IV - VI będą się uczyły w szkole na Dąbrówce. Dla wielu osób problemem jest tzw. „druga zmiana", czyli to, że lekcje rozpoczynać się będą ok. g. 13.30, a tym samy powrót do domu wypadnie wieczorem. Zdaje się natomiast, że kwestia zorganizowanych dojazdów nie stanowi wielkiego kłopotu, a rodzice i dzieci przyjmują ten fakt ze zrozumieniem. Dyrektor Jerzy Arbuz podczas rozpoczęcia roku mówił, że dojazdy te będą odmianą, a przy tym staną się nowym doświadczeniem. Z tych wspólnych podróży z nauczycielami i kolegami pozostaną wspomnienia. Dzieciaki, jak się zdaje mają takie samo podejście, zwłaszcza, że wiadomo, iż droga szkolnym autobusem, pod opieką nauczycieli, będzie bezpieczna i nie bardzo długa.
Miłym akcentem uroczystości była wiadomość, że uczeń VI klasy, Bartek Rak, jest laureatem nagrody głównej tegorocznej Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł" (konkurs plastyczny). Nagroda w postaci wieży stereofonicznej zostanie mu wręczona 15 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie, a na wręczenie zaproszeni są: dyrektor, burmistrz, nauczyciel przygotowujący do konkursu i Bartek z rodzicami.
Gratulacje, Bartek!

Ważną informacją jest to, że przy starej plebanii działa świetlica prowadzona przez Stowarzyszenie AGAPE, która to działalność współfinansowana jest przez UM w Kazimierzu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w g. 9.30 - 13.30.Prowadzą je psycholog i pedagog, w systemie indywidualnym i grupowym. Na miejscu można zjeść przygotowane w świetlicy śniadanie. Po zajęciach panie odprowadzają dzieci do autobusu odwożącego dzieci do szkoły w Dąbrówce.

Widać, że zarówno dyrekcja jak władze miasta dołożyły wszelkich starań, by nauka mogła być kontynuowana bez uszczerbku dla procesu dydaktycznego i w bezpiecznych warunkach. Niedogodności zaś zawsze wiążą się z sytuacją kryzysową, na którą przecież nikt nie ma wpływu. Pozostaje nam czekać cierpliwie na segmenty kontenerowe, dzięki którym dzieci powrócą do Kazimierza.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów i jak najmniej kłopotów.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>