4 FFiS DWA BRZEGI

INNY ŚWIAT - pod tym hasłem odbywać się będzie w tym roku

4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.
Zapraszamy wszystkich od 31 lipca do 8 sierpnia 2010 r., na spotkania z nowymi filmami, z twórcami, ze sztuką. Każde z nich wprowadza nas w inny świat.

INNY ŚWIAT zaczyna się zawsze wtedy, gdy w sali kinowej gaśnie światło i film całkowicie pochłania naszą uwagę i emocje.
Festiwal DWA BRZEGI jest kameralny w sensie liczby projekcji, co jednocześnie stanowi gwarancję, że każdy film zostaje precyzyjnie dobrany przez zespół programowy kierowany przez Grażynę Torbicką - Dyrektor Artystyczną Festiwalu. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu n/Wisłą pojawią się filmy z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, San Sebastian, Sundance. Wiele z nich będzie pokazywanych premierowo, niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach.

Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami.

Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Budujemy klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, wieczorem Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami i z gwiazdami. Od 2009 roku projekcje festiwalowe odbywają się również w Puławach. Każdego dnia w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych może uczestniczyć ponad 8 000 widzów.

Spotkania w Cafe Kocham Kino i Klubie Empik mają charakter bardzo bliskich, nieformalnych rozmów z twórcami różnych dziedzin sztuki, bo DWA BRZEGI to też alians, symbioza sztuki i widzów.

Wiadomość z ostatniej chwili!

THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA w reżyserii
Toma DiCillo zostanie pokazana premierowo na Festiwalu DWA BRZEGI.

Na początku były Drzwi Percepcji traktat Aldousa Huxleya o postrzeganiu świata - percepcji, oraz o jej zmianach wywołanych substancjami psychoaktywnymi. Tytuł eseju zaczerpnięty z utworu Williama Blake'a dostarczył również pomysłu Jimowi Morrisonowi i Rayowi Manzarkowi na nazwę dla grupy, która powstała na plaży Venice w 1965 r. - The Doors.
W ich muzyce, połączenie melodii i mistycyzmu, tak jak narkotyki u Huxleya, miały pomóc poszerzyć świadomość. Nie przypadkowo chyba Morrison i Manzarek poznali pozostałych członków zespołu Johna Densmore'a i Robby Kriegera - na kursie ezoterycznym.
W dokumencie użyto materiał filmowy nagrany od pierwszych lat działalności zespołu - na korytarzach Szkoły Filmowej UCLA - aż po tragiczną śmierć Jima w Paryżu. DiCillo zestawia to z ogromną ilością nieopublikowanych jeszcze zdjęć ze studiów nagraniowych, ze scen i zza kulis oraz, co stanowić będzie nie lada gradkę dla fanów The Doors, z krótkometrażowym filmem samego Morrisona Highway.
THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA to prawdziwy hołd dla bezkompromisowej wizji artystycznej czterech muzyków, którzy zaledwie sześcioma albumami wydanymi w pięć lat, odnieśli ogromny sukces i odcisnęli swoje piętno na historii pop kultury.
Narratorem filmu jest Johnny Depp.

W tym roku w programie Festiwalu znajdą się m.in.:

- Retrospektywa Carla Theodora Dreyera
Duński klasyk uchodzi obok Ingmara Bergmana za najwybitniejszego twórcę skandynawskiego kina. Wyreżyserował arcydzieło kina niemego - Męczeństwa Joanny D` Arc. Co najmniej kilka innych jego filmów, wśród nich Wampir i Słowo uznaje się za przełomowe w historii kina. Operowanie kadrem, zbliżeniami, plastyka obrazu, światła czy sposób prowadzenia aktora czynią Dreyera mistrzem kina z czasów przełomu - przejścia z kina niemego do dźwięku. Również tematy podejmowane w filmach Dreyera są „awangardowe". Wynika to prawdopodobnie z biografii filmowca. Rodzina adopcyjna, która go wychowała, wywarła na reżysera ogromny wpływ za sprawą swojego żarliwego luteranizmu. Dreyer był jednym z najbardziej religijnych twórców w historii kina, ale nieortodoksyjnym w stosunku do żadnej doktryny. Stałym wątkiem jego filmów jest sprzeciw wobec ustanowionych instytucji i konwencji religijnych. Wyjątkowo często jego główne bohaterki są nękane właśnie przez takie instytucje. Na DWÓCH BRZEGACH pokażemy też krótkometrażowe filmy tego reżysera, a jego twórczość omówią podczas spotkań z widzami goście z Duńskiego Instytutu Filmowego.
- Retrospektywa Lecha Majewskiego
W Kazimierzu będziemy też gościć prawdziwego człowieka renesansu. Zaproszenie na Festiwal przyjął Lech Majewski - reżyser, scenarzysta, pisarz, kompozytor, artysta wizualny, człowiek teatru... W przypadku tego twórcy retrospektywny przegląd filmów nie oddawałby w pełni siły jego osobowości. Każdy z projektów Lecha Majewskiego - od Basquiata Juliana Schnabla (Benicio del Toro, Gary Oldman, Willem Defoe, Dennis Hopper), do którego pisał scenariusz i był producentem, przez Ewangelię według Harry'ego (z Viggo Mortensenem), Pokój saren, Ogród rozkoszy ziemskich, do Wojaczka i Angelusa - otwiera zupełnie inny rozdział w karierze tego artysty.
Z osobą Lecha Majewskiego będzie również związany
KONCERT OTWARCIA DWÓCH BRZEGÓW. Czwartą edycję Festiwalu zainauguruje Józef Skrzek i SBB, prezentując muzykę filmową związaną nie tylko z twórczością Lecha Majewskiego.
Józef Skrzek to multiinstrumentalista oraz kompozytor. Pierwsze kroki stawiał jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Później założył zespół Silesian Blues Band, w którym razem z nim grali Antymos Apostolis i Jerzy Piotrowski. Muzycy współpracowali z Czesławem Niemenem, Helmutem Nadolskim i Andrzejem Przybielskim pod nazwą Grupa Niemen. W połowie lat 70. Silesian Blues Band został przemianowany na SBB. Na początku lat 80. grupa rozpadła się, a Skrzek zaczął karierę solową. Współpracował z wieloma śląskimi muzykami, współtworząc tzw. „silesian sound".
Artysta z powodzeniem komponuje muzykę filmową. Współpracował m.in. z Piotrem Szulkinem przy filmach Golem i Wojna Światów - Następne Stulecie, z Jerzym Skolimowskim przy filmie Ręce do góry, z Mieczysławem Waśkowskim przy Czasie dojrzewania, w końcu z gościem DWÓCH BRZEGÓW Lechem Majewskim przy operze i filmie Pokój saren oraz Angelusie i Ogrodzie rozkoszy ziemskich.
Koncert Józefa Skrzeka na DWÓCH BRZEGACH 31 lipca na otwarcie! Muzyka rozbrzmiewać będzie na specjalnie skonstruowanych barkach na Wiśle.
Premiery polskie filmów wyselekcjonowanych do tegorocznej edycji Festiwalu filmu i Sztuki DWA BRZEGI (wybrane tytuły):

SEKRET JEJ OCZU (EL SECRETO DE SUS OJOS), reż. Juan Jose Campanella
Podczas uroczystego otwarcia w sobotę 31 lipca pokaz specjalny - polska premiera filmu nagrodzonego w tym roku Oscarem dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. El Secreto de Sus Ojos w reżyserii Juana Jose Campanella to kryminalna historia opowiadająca o realiach Argentyny lat 70. i 80. Benjamin Esposito (Ricardo Darin) to argentyński agent federalny u kresu swojej kariery. Cały czas dręczy go stara sprawa gwałtu i morderstwa na młodej kobiecie. Prawdziwe oblicze wydarzeń z przeszłości nigdy nie ujrzało światła dziennego, dlatego by uporać się z mroczną historią, zaczyna pisać. Odgrzebywanie wspomnień doprowadza do odkrycia zaskakujących faktów. Juan Jose Campanella serwuje widzom mocne, trzymające w napięciu kino. Reżyser od lat pracuje w branży telewizyjnej. W swoim dorobku ma m.in. Law & Order: Special Victims Unit i 30 Rock. Polscy widzowie nazwisko filmowca mogą kojarzyć z serialem Doktor House, którego Campanella czterokrotnie był operatorem.
_______________________________
CZESKI BŁĄD (KAWASAKIHO RUZE), reż. Jan Hřebejk

Podczas wieczoru zamknięcia na DWÓCH BRZEGACH widzowie zobaczą polską premierę najnowszego komediodramatu Jana Hřebejka- jednego z najbardziej uznanych czeskich reżyserów, twórcy Do Czech razy sztuka oraz Na złamanie karku. Na ostatnim Festiwalu Filmowym w Berlinie Czeski błąd zdobył Nagrodę Specjalną oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego.
Film Jana Hřebejka zrealizowany na podstawie scenariusza Petra
Jarchovskiego tworzy splątany łańcuch pytań i całą gamę sprzecznych odpowiedzi. Jednak niełatwa historia rozwija się w zaskakujących komediowych perypetiach, w potokach czeskiej mowy, której się słucha jak muzyki (...).
Ten przewrotny, ale ciepły film, pełen dygresji, zmiennych punktów widzenia, pokazuje, jak trudny, najeżony paradoksami jest proces wybaczenia. Są wybrańcy losu, którzy, nawet wyznając swoją winę, zawsze będą triumfować i zbierać oklaski. Są tacy, których krzywda i cierpienie w rezultacie podnosi, doprowadza do przemiany duchowej. Są wreszcie tacy, którzy w ogóle nie mają sumienia - ci są najszczęśliwsi.
(Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza" 15.02.2010)
Na premierowym pokazie w Kazimierzu Dolnym pojawią się Jan Hřebejk
i producent filmu Rudolf Biermann - goście Festiwalu DWA BRZEGI.
__________________________________________
COPIE CONFORME. ZAPISKI Z TOSKANII (COPIE CONFORME) ,
reż. Abbas Kiarostami

Polska premiera filmu irańskiego reżysera Abbasa Kiarostamiego Copie Conforme z nagrodzoną w Cannes w 2010 roku Juliette Binoche. Film opowiada historię angielskiego pisarza (William Shimell), który przybywa do Włoch w celu promowania swojej najnowszej książki. Ma wygłosić wykład na temat oryginału i kopii w świecie sztuki. Zawiązanie akcji następuje podczas spotkania przyjezdnego z francuską właścicielką galerii (Juliette Binoche). Para spędza ze sobą kilka niezwykłych godzin w niewielkim miasteczku San Gimignano na południu Toskanii. Uwikłanie obojga w grę pozorów sprawia, że również widzowi coraz trudniej jest odróżnić prawdę od fałszu. Kameralny, piękny film o tęsknocie za miłością w małżeństwie. Abbas Kiarostami jest jednym z najciekawszych reżyserów irańskich, uhonorowany został wieloma nagrodami, w tym Złotą Palmą w Cannes za Smak czereśni.
______________________________
MIYOKO, reż. TSUBOTA YOSHIFUMI.
Film był prezentowany na Festiwalu w Rotterdamie. To ciekawa opowieść o życiu Abe Shinichi, - japońskiego artysty plastyka, który zajmuje się przede wszystkim mangą - japońską odmianą komiksu. Ta niezwykła filmowa biografia łączy animację z żywym planem. Miyoko to imię przyjaciółki, żony, muzy artysty, która jest postacią wiodącą w filmie i której ciało było źródłem inspiracji artysty. Piękna plastyka obrazu tworzy bardzo sensualną animację i wyznacza ścieżki intymnej podróży przez życie japońskiej bohemy lat 70.
Tsubota Yoshifumi będzie gościem festiwalu.
________________________________
ORLY, reż. Angela Schanelec.
Na wielkim lotnisku, gdzie stykają się losy ludzi i tak każdy pozostaje w swoim innym świecie. Czy zawsze? Premiera światowa filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Berlinie, w ramach sekcji Forum.
________________________________
EIGHT TIMES UP, reż. Xabi Molia.
Pełnometrażowy debiut reżyserski, niezwykła opowieść o tym, ile razy w życiu może się nie udać. Choć za ósmym razem może los się odmieni? Julie Gayet otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na Tokio IFF. Film prezentowany w San Sebastian.
______________________________________
DER RAUBER, (The Robber) reż. B. Heisenberg.
Film prezentowany w głównym konkursie Festiwalu Berlin 2010. Sensacyjna, oparta na faktach opowieść o Johannie Rettenbergerze utalentowanym maratończyku, który swój talent wykorzystywał do... seryjnych napadów na banki.
_____________________________________
ANIMAL KINGDOM, reż. David Michod.
Australijski dramat kryminalny zachwyca znakomitymi zdjęciami. Jest porównywany do „Ojca Chrzestnego". Filmweb uznał go za arcydzieło, a z Festiwalu Sundance 2010 „Animal Kingdom" wrócił z Główną Nagrodą Jury dla najlepszego filmu zagranicznego.
_____________________________________
LA DOPPIA ORA, reż. Giuseppe Capotondi.
Najlepszy debiut na Festiwalu w Wenecji 2009 wyróżniony nagrodą dla aktorki Ksenii Rappoport .
_____________________________________
I ZBAW  NAS ODE ZŁEGO (DELIVER US FROM EVIL), reż. Ole Bornedal.
Duńsko-szwedzki thriller, groza miesza sie tu z ironią losu, oryginalny portret małomiasteczkowej społeczności podatnej na manipulacje i ksenofobie. Nowy film twórcy Księgi Diny.
______________________________________
NORTEADO, reż. Rigoberto Perezcano.
Bardzo interesujący fabularny debiut młodego meksykańskiego reżysera. Utrzymany w klimacie przypominającym słynny obraz Gusa van Santa Gerry. Nagroda dla najlepszego reżysera na FF w Salonikach 2009, nagroda dziennikarzy (KNF Award) na FF w Rotterdamie 2010, Złota Gwiazda na Festiwalu w Marakeszu, w Bratysławie nagroda dla najlepszego aktora (Harold Torres), nagroda FIPRESCI i specjalne wyróżnienie dla Rigoberto Pérezcano.
_____________________________________
CHANTRAPAS, reż. Otar Ioseliani,
klasyk kina w najlepszej formie. Film był prezentowany poza konkursem, jako pokaz specjalny w Cannes 2010
_____________________________________
KINSHASA SYNPHONY, reż. Martin Baer, Claus Wischmann.
W Kinszasie, najbardziej chaotycznym mieście świata, grupie niezwykłych ludzi udaje się utworzyć najbardziej złożony system współpracy: orkiestrę symfoniczną. Berlinale Special 2010

Więcej informacji: www.kinshasa-symphony.com

________________________________________

GRUPO CORPO, reż. Fabio Barreto, Marcelo Santiago.
Nasze odkrycie. Rewelacyjny obraz o fantastycznej brazylijskiej grupie taneczno-teatralnej.
Więcej informacji: www.grupocorpo.com.br
_________________________________________
WASTE LAND to angielsko-brazylijski dokument w reżyserii Lucy Walker, Joao Jardim, Karen Harley.
Film został nagrodzony w Sundance i Berlinie - nagrodami publiczności. Jego bohaterem jest, uważany za jednego z najważniejszych współczesnych artystów, Vik Muniz z Sao Paulo. Do tworzenia swoich prac artysta wykorzystuje m.in. żywność i śmieci. Jest również działaczem społecznym. Waste Land opowiada historię tworzenia jednego z największych dzieł Muniza, instalacji w Jardim Gramacho, która powstaje właśnie na wysypisku śmieci. Aby stworzyć swoje dzieło, artysta współpracuje z tamtejszą biedotą, którą zatrudnia do gromadzenia i sortowania śmieci na jego potrzeby.
W Kazimierzu Dolnym gościem będzie Lucy Walker.
Więcej informacji: www.wastelandmovie.com
_______________________________________________________
FESTIWALOWE CYKLE:
„Świat pod namiotem", „Na krótką metę", „Muzyka moja miłość" i inne zostaną omówione szczegółowo po 10 lipca, każdy z nich zawiera pokazy premierowe i drugie pokazy w Polsce.

I Bóg stworzył aktora
Dwa lata temu Festiwal Dwa Brzegi zainicjował retrospektywny przegląd wybitnych kreacji wielkich aktorów. To oni ucieleśniają reżyserskie wizje, przez co ich sztuka staje się częścią dzieła filmowego. Do tej pory naszymi gośćmi byli już Janusz Gajos i Krystyna Janda. W tym roku zaprezentujemy kolejną złożoną osobowość - Jerzego Stuhra. Oprócz najciekawszych kreacji filmowych tego znakomitego aktora na DWÓCH BRZEGACH będzie jedyna już szansa, by zobaczyć monodram „KONTRABASISTA" w jego wykonaniu. Tekst autorstwa Patricka Süskinda od lat przyciąga do teatrów rzesze widzów. To ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie umie pogodzić się z myślą grania „ostatnich skrzypiec" nie tylko w orkiestrze, ale także w życiu. Rozpaczliwą samotność bohater stara się wypełniać muzyką. „KONTRABASISTA" był grany juz ponad sześćset razy od 1985 roku, ale wciąż cieszy się wielką popularnością. Widziała go publiczność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Austrii, Włoszech. Mimo że teraz to już bardzo rzadko grana sztuka, dla nas Jerzy Stuhr zrobi wyjątek.

Lekcja kina - spowiedź twórcy filmowego
„Lekcja kina" to szczególna forma spotkania naszych specjalnych gości z festiwalową widownią. Artyści w bardzo osobisty sposób opowiadają o swojej fascynacji sztuką (nie tylko filmową), inspiracjach, mistrzach i mentorach, ale też o grzechach jakie popełnił na swojej drodze artystycznej. Ze spotkań wyłania się nie tylko portret twórcy, ale też bardzo ciekawa dyskusja na temat systemów wartości, światopoglądu, roli kultury i sztuki w życiu codziennym.
W tym roku zaproszenie do cyklu przyjęli:
- Jan Hrebejk czeski reżyser i scenarzysta, jego najnowszy film Czeski błąd będzie miał polską premierę podczas zamknięcia festiwalu.
- Filip Bajon - prozaik, scenarzysta oraz reżyser filmowy i teatralny. Wykładowca, dziekan Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Współpracował z m.in. z warszawskim Teatrem Dramatycznym i krakowskim Teatrem Starym. Reżyserował również przedstawienia dla Teatru Telewizji.
- Krzysztof Zanussi - jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina, wykładowca akademicki. Zajmuje się reżyserią teatralną, bywa scenarzystą, kierownikiem artystycznym, a także producentem, jest m.in. autorem książek "O montażu w filmie amatorskim" i "Rozmowy o filmie amatorskim" oraz członkiem Akademii Filmowej przyznającej Felixy.

Od 2009 roku „Lekcje kina" są rejestrowane, tworząc archiwum Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Gośćmi cyklu byli już: Bob Rafelson, Bruno Barreto, Sławomir Grünberg, Wojciech Marczewski, Andrzej Titkow, Jerzy Stuhr, Sławomir Idziak, Piotr Szulkin. FAK OFF, czyli Filmowa Antologia Komiksu Offowego
FAK OFF to nowy cykl na DWÓCH BRZEGACH. Postanowiliśmy zaprezentować rolę komiksu w historii kina, by przekonać się jak dalece ta prosta forma plastyczna inspirowała twórców filmowych wielkiego - formatu - od , Barbarelli, Vadima, przez , Old Boya, Chan-wook Parka , do , Sin City, Rodrigueza.
Sekcję przygotował Kamil Śmiałkowski - znawca kultury popularnej.

INNE SZTUKI NA DWÓCH BRZEGACH

- Wernisaże, plastyka, sztuki audiowizualne
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI współpracuje z Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i z Muzeum Nadwiślańskim. Szczególny nacisk kładziemy na prezentację prac twórców z regionu.
Na DWÓCH BRZEGACH w Kazimierzu będzie miała miejsce światowa premiera wystawy nieznanych fotografii Benedykta Jerzego Dorysa - autora pierwszego w historii „reportażu" fotograficznego zrealizowanego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą na początku lat 30-tych XX wieku. Autorem tej wystawy jest Czesław Czapliński fotograf, dziennikarz, dokumentalista. Jego prace publikowane były w Polsce i na świecie w „The New York Times", „Time", „Vanity Fair" i innych. Miał wystawy w Galerii Zachęta, Muzeum Narodowym. Jego prace pokazywane były również w Chicago, Nowym Jorku, Moskwie, Londynie.
Przygotowywana przez niego wystawa będzie miała miejsce w Synagodze w Kazimierzu.
KONKURSY NA DWÓCH BRZEGACH
- Niezależny Konkurs Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych
Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest młodym twórcom zaprezentować się na dużym ekranie. NKSiAFK ma umożliwić studentom szkół filmowych i amatorom zaprezentowanie prac przed szerszą publicznością. Z drugiej strony do Niezależnego Jury, które ocenia filmy, wybieramy osoby spośród festiwalowej publiczności z założeniem, że są to osoby spoza branży filmowej. W ten sposób umożliwiamy widzom uczenie się odpowiedzialnej oceny.
Konkursowe filmy spływały do nas przez pół roku. Nabór zakończył się 10 czerwca. Lista zakwalifikowanych tytułów zostanie zamknięta na początku lipca. W konkursie pokażemy fabuły, dokumenty i animacje, których czas nie przekracza 60 minut, wyprodukowane w 2010 lub 2009 roku w przypadku, gdy film jest polską premierą.
- Plebiscyt Publiczności
W Plebiscycie Publiczności biorą udział filmy pełnometrażowe (powyżej 60 minut), prezentowane w ramach sekcji „Świat pod namiotem", „Dokument", „Muzyka, moja miłość" i filmy z sekcji retrospektywnych i specjalnych, o ile nie miały jeszcze oficjalnej polskiej kinowej premiery i zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich dwóch lat.
W tym roku poszerzymy nasz Konkurs Publiczności o następujące nagrody:
· Najlepszy film fabularny
· Najlepszy film dokumentalny
· Najlepszy film polski
Na zakończenie Festiwalu - tak jak w ubiegłym roku - jeden z losowo wybranych widzów, który złożył prawidłowo wypełniony kupon Plebiscytu Publiczności, otrzyma zaproszenie na wyjazd na Festiwal Filmowy do Wenecji 2010. Zaproszenie zostało ufundowane przez EPELPOL dystrybutora miedzy innymi filmu „Sekret jej oczu", który otwiera festiwal DWA BRZEGI.

FALA POWODZIOWA NA LUBELSZCZYŹNIE
Kilka gmin na Lubelszczyźnie, w tym Janowiec, bardzo ucierpiało na skutek fali powodziowej. Chcąc pomóc poszkodowanym, Festiwal DWA BRZEGI postanowił:
-  zrzec się dotacji gminy Janowiec na festiwal DWA BRZEGI 2010,
- przekazać 10% przychodów z biletów w kinach festiwalowych oraz z koncertów w Janowcu.
Ponadto Biuro Festiwalu DWA BRZEGI przeprowadziło zbiórkę darów dla powodzian. Doceniając pomoc innych, zaoferowaliśmy również bezpłatne wejściówki na Festiwal dla wolontariuszy, którzy będą dysponować zaświadczeniem z urzędu gminy o udziale w akcji ratunkowej.

KONCERT CHARYTATYWNY
W niedzielę, 18 lipca br. w godz.12:00-16:00 na Rynku w Kazimierzu, odbędzie się koncert charytatywny z udziałem wielu znanych artystów. Koncert nie będzie biletowany, natomiast dochód ze sprzedaży cegiełek oraz aukcji zostanie przeznaczony dla ofiar powodzi.
Serdecznie zapraszamy!

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>