Aktualności

11.11.2008

"Dziady" w Św. Annie


II Część „Dziadów" Adama Mickiewicza, wystawiona została 11 listopada w kościele św. Anny w Kazimierzu, przez grupę artystyczno - teatralną „Enigma", działającą od września w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

 

Spektakl robił wrażenie: pełne ekspresji Aktorki, kostiumy, bardzo przekonywujące i poruszające wyobraźnię rozwiązania formalne - wszystko to złożyło się na bardzo udaną sztukę. Nie było dłużyzn, nudy - słowem - oglądało się ją z prawdziwym zainteresowaniem. Popołudnie z „Dziadami" uznać należy za udane, o czym świadczyła m.in. reakcja publiczności: skupienie, napięcie, oczekiwanie,  co będzie dalej.
Na koniec - gromkie i ze wszech miar zasłużone brawa. Szkoda wielka, że zabrakło Kai Kosmali, chorującej na anginę, szkoda, bo Jej Guślarz mógł być niezwykły... Szczęśliwie zastąpiła Ją Pani Ewelina Burek, będąca jednocześnie reżyserem spektaklu.

 

Po przedstawieniu, jeden z widzów powiedział: „nie ukrywam , że byłem zaskoczony, iż udało się tyle zrobić w tak krótkim czasie, bo to tempo budziło moje obawy, jednak gdy zobaczyłem próbę generalną - wiedziałem, że wszystko pójdzie dobrze. Bardzo mi się podobało, choć przyznam, że z początku powątpiewałem. Teraz, po spektaklu stwierdzam, że się udało!"
Udało się, zdecydowanie. Dziękujemy za doznania i szczerze gratulujemy!

 

Reżyseria:

 

Ewelina Burek

 

Obsada:

 

Guślarz - Ewelina Burek - (w zastępstwie za Kaję Kosmalę),

 

Duch Pana - Maja Kosmala

 

Zosia, sowa - Sylwia Filipek

 

Kruk - Kasia Wolska

 

Aniołki - Róża i Jagoda Małolepsze, Emilka Filipczak

 

 


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>