Aktualności

19.11.2008

Fellini i...


*

W czasie XV Felliniady, organizowanej przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Artyści Konfrateryjni, w obecności publiczności malowali kolektywne dzieło, inspirowane twórczością Federico Felliniego. Praca nad płótnem o wymiarach: 2m x 3.60m trwała kilka dni. Happening odbywał się w holu Centrum. Powstał obraz pod tytułem: Perpatetyka Federica albo peregrynacje polskie Felliniego. Autorzy:
 
Marta Andała
Marek Andała
Anita Garbowicz
Cezary Garbowicz
Tomasz Bachanek
Jerzy Krzysztoporski
Michał Smółka
Waldemar Żaczek
Obraz zostaje na stałe w Centrum, przy ulicy Elektoralnej.


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

*
W dniach 28-31 października w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie odbył się Festiwal FeFe Felliniada. Ostatniego dnia października minęła 15. rocznica śmierci Federico Felliniego. Tyle samo lat liczy sobie festiwal, który - jak mówią pomysłodawcy - ma promować twórczość w duchu Felliniego. W konkursie o statuetkę Małego FeFe wystartowało 12 filmów.

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>