Aktualności

03.03.2013

Kazimierz bywa Kobietą


Kazimierz Dolny, 8-10 marca 2013

W 2012 r. zainicjowaliśmy cykl wydarzeń pod nazwą „Kazimierz bywa Kobietą", organizowanych na początku marca w związku ze Świętem Kobiet.
Chcieliśmy w nich pokazać to bardziej kobiece oblicze naszego miasta, zwłaszcza poprzez twórczość kazimierzanek oraz kobiet zaprzyjaźnionych i kochających Kazimierz.

Różne wydarzenia, organizowane w ramach tego cyklu, odbywają się na terenie całego Kazimierza. Adresowane są one głównie do kobiet i przez kobiety są tworzone.
To koncerty, wystawy, spotkania, warsztaty i rozmowy, na które do miasteczka przyjeżdżają kreatywne kobiety, zajmujące się najróżniejszymi dziedzinami sztuki i twórczości, pochłoniąte rozmaitymi pasjami.

W tym roku w ciągu trzech marcowych dni znowu będzie okazja, by podziwiać ich talent, dyskutować, rozmawiać, ale także, by spróbować swoich własnych sił na warsztatach decoupage, tworzenia nietypowej biżuterii, dekorowania ciasteczek czy jajek tworzenia kompozycji z suchych kwiatów i ozdób wielkanocnych.

O niezwykłej pasji tworzeni na spotkaniach filmowych opowiedzą artystki: Jaśminą Wójcik i reżyserka Nataszą Ziółkowską-Kurczuk.

W tym roku kobiecy weekend rozpoczniemy wydarzeniem artystycznym przygotowanym przez Wandę Konopińską-Michalak, kierownik Domu Kuncewiczów. Prezentacja multimedialna przypomni dramatyczny rodowód marcowego Święta Kobiet.

W piątkowy wieczór spotkamy się na wernisażu fotografii Sylwestra Doraczyńskiego pn. „Kobiety", na których Autor przedstawia współczesne mieszkanki Kazimierza w miejscach, które tworzą z pasją i oddaniem.
Podczas wernisażu wystąpi wokalistka Ifi Ude, a rytmy latynoskie wprowadzi set dj-ów Plastilina Sound System.
W planach tego wieczoru jest jeszcze wiele niespodzianek!

W sobotę odbędzie się jubileuszowy X. Turniej Panien Apteczkowych, będący okazją do pokazania przez kobiety swoich nalewkarskich pasji, degustacji tego niezwykle kobiecego trunku, a potem - do dobrej zabawy przy muzyce w starym stylu.

W programie cyklu znajdą się też tematy podejmujące problematykę zdrowego trybu życia i dbania o siebie, a także poważne kwestie związane profilaktyką rak piersi, mastektomią, niepełnosprawnością. Zobaczymy tu dwa ciekawe filmy dokumentalne artystek z Kazimierza Dolnego i Lublina.

W czasie zajęć ruchowych z aktorką i choreografką Magdą Kielar, uczestniczki w każdym wieku będą mogły poznać techniki ożywiania organizmu i kumulowania pozytywnej energii. Zostanie to dalej rozwinięte w czasie spotkania z dietetyczką Renatą Jasińską i zaproszonymi gośćmi, jak również w czasie warsztatu rozwoju osobistego pn. „Potęga Kobiet".
W planach również wspólny spacer z kijkami Nordic Walking przez kazimierskie wąwozy do siedliska Wiatrakowo, gdzie na uczestniczki będzie czekać herbata i grzane wino.

W świeżo wyremontowanym budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się pchli targ, czyli „Odśwież swoją szafę na wiosnę".
Tu nastąpi wymiana i / lub sprzedaż po symbolicznych cenach: ciuchów, biżuterii, torebek, rękodzieła.

Na koniec „Kazimierz oczami kobiet" - debata, na którą zapraszamy wszystkie osoby, chcące mieć wpływ na miasto oraz pragną wyrazić swoje spostrzeżenia, potrzeby i marzenia. Prowadzone tu będą dyskusje na różne tematy, np. jak się żyje w Kazimierzu, co miasto daje, a co zabiera, stereotypy kazimierskie, potrzeby kobiet, rozrywka, współpraca, marzenia itp.

Miło nam również poinformować, że już po raz drugi spore grono kazimierskich restauratorów i hotelarzy zaproponuje specjalnie na ten „kobiecy" weekend spore rabaty dla Kobiet. To sympatyczny ukłon w stronę piękniejszej części świata i Święta Kobiet.
Pełną listę miejsc, gdzie będą obowiązywały zniżki, podamy do 25 lutego na stronie www.kazimierz-dolny.pl.
Szczegóły Programu znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta www.kazimierz-dolny.pl, na plakatach, w Centrum Informacji Turystycznej
i KOKPiT.

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>