Aktualności

10.03.2013

Fotografie S. Magierskiego


W Kamienicy Celejowskiej trwa wystawa czasowa pt. Kazimierz Dolny z lat 1934-1938 w fotografii Stanisława Magierskiego.
Na wystawie prezentowanych jest ponad 40 fotografii, pokazujących przedwojenny charakter nadwiślańskiego miasta.
Stanisław Magierski (1904-1957) należał do czołowych postaci lubelskiego środowiska fotograficznego w okresie międzywojennym. Przyczynił się do założenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Pokazywane w Kamienicy Celejowskiej fotografie stanowią wybór zdjęć podarowanych Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym przez Jana Magierskiego, syna fotografika.
Wystawa, której towarzyszy katalog prezentujący ponad 140 prac artysty, czynna będzie od 10 marca do 10 kwietnia, od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-17:00.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>