Aktualności

26.03.2013

Wystawa prac Małgorzaty Bałdygi


tekst i foto:
Anna Szczotka-Bochniarz

Jedenastego marca 2013 r. w Galerii Inter Libros Biblioteki Miejskiej w Puławach otwarto niezwykłą wystawę grafiki autorstwa
Małgorzaty Bałdygi pt. „< Cielesność ;Red Green Blue/>".

Artystka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który ukończyła z wyróżnieniem.
Od kilku lat posługuje się w swojej twórczości grafiką komputerową.
Początek powstawania obrazów tą techniką przypadł na okres, kiedy stanowiła ona absolutną nowość, w związku z czym stała się przedmiotem pracy doktorskiej Małgorzaty Bałdygi.

Prezentowane prace to nie tylko tytułowa czerwień, zieleń i błękit. Poprzedni okres twórczości Pani Małgorzaty związany był z tradycyjną grafiką, a konkretnie
z linorytem. Kilka czarno-białych prac z tego okresu również można obejrzeć w Bibliotece Miejskiej.
Jak zdradziła Artystka, jej twórczość obecnie ewoluuje w kierunku niemal monochromatycznych, zmysłowych czerwieni, które będą stanowić podstawę dalszego rozwoju naukowego.
Zgromadzeni na wernisażu goście z dużym zainteresowaniem podziwiali obrazy, które w szare, zimowe popołudnie energetyzowały prawdziwą feerią barw.
Dlatego wystawę polecamy szczególnie gorąco osobom, dla których kontakt z kolorem jest prawdziwą radością, gdyż obrazy te na długo pozostają pod powiekami...
Ekspozycja będzie prezentowana do 15 kwietnia 2013 r.
Anna Szczotka-Bochniarz

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>