Kazimierz w Jezioranach

Słuchowisko radiowe "W Jezioranach" to serial antenowy PR, którego poczatek sięga maja 1960 r. (czytaj...)
Rzecz dziać się musi gdzieś tu niedaleko, bo ciągle znajome kąty: a to do szpitala do Puław, a to na dysko do Opola, to znów na randkę pod lubelski zamek.
Pojawia się też i sam dosłownie Kazimierz, zawsze w kontekście, który weń wpisano: na wycieczki, na potajemne schadzki, a już w 2408 odcinku, pan mec. January zaprasza panią dr Martę na wernisaż autorski własnych amatorskich fotografii...
Są i aktualne w onym czasie betanki, odpowiednio skomentowane.
Musi jednym słowem Autorom jakoś ten Kazimierz być znany, skoro wciąż go przemycają do radiowych Jezioran.
Słuchowisko ma swoje lata, ma tradycję i charakter, słucha się tego z przyjemnością, zwłaszcza, że obsada pierwszorzędna, również (nota bene) z kazimierskimi akcentami.
Szkoda tylko, że zmiany zachodzące w Kazimierzu są aż tak zauważalne:
odc. 2507, emisja: 13.09.2009
Starający się o względy doktor Półtorakowej, arcynudny i pretensjonalny mecenas Korejwo proponuje:
Moglibyśmy wpaść do Kazimierza...
Och, Kazimierz! - narzeka pani Marta - zamienił się ostatnio w jedną wielką pijalnię piwa. Nie ma tam już tego nastroju co dawniej. Na rynku tłok, przepychanki i pełno samochodów!
posłuchaj...

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>