Lejus 2013

... czyli Śmigus Dyngus, w naszych okolicach zywany właśnie Lejusem (czyt.: lyjusem).
Wszystko niby jak co roku, a jednak czymś się ten drugi dzień Wielkanocy róznił od innych.
Najpierw pod studnią grały Dziady Kazimierskie, by zaraz potem ustapić miejsca wozom bojowym, które z wyciem syren i sikawkami w gotowości wjechały na rynek. Tym razem chętnych do zabaw nie było, nikt się nie podstawiał pod strugi strażackiej wody, a nieliczne grupki gapiów chowały się gdzieś w podcieniach i tylko kilku śmiałków uparcie obrzucało dzielnych strażaków śnieżkami...

Kod:


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>