Muzyka i DWA BRZEGI

Festiwal DWA BRZEGI to alians różnych dziedzin sztuki. Dlatego jedną z naszych sekcji w całości poświęciliśmy muzyce. Muzyka. Moja Miłość to dziewięć tytułów, z których pięć pokażemy w Kazimierzu premierowo.
Fani Jima Morrisona nie mogą przegapić projekcji THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA w reżyserii Toma DiCillo. Obraz to hołd złożony bezkompromisowej wizji czterech muzyków, którzy zaledwie sześcioma albumami wydanymi w pięć lat zapisali się w historii kultury popularnej. W rolę narratora wcielił się Johnny Depp. Przypominamy, że sztuka filmowa ma dla The Doors szczególne znaczenie. Jim Morrison i Ray Manzarek poznali się właśnie jako studenci szkoły filmowej Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Kolejna ciekawa propozycja to AMERICAN ASTRONAUT. To komedia, musical i science-fiction w jednym. Reżyser filmu, a jednocześnie muzyk - Cory McAbee - będzie gościem DWÓCH BRZEGÓW i pojawi się w Kazimierzu.
Naturalnym połączeniem filmu i muzyki jest teledysk. Anton Corbijn stał za kamerą tak znanych klipów, jak Strangelove, Personal Jesus Depeche Mode, Heart-shaped Box Nirvany, Atmosphere Joy Division czy One U2. W końcu doczekał się dokumentu na swój temat. SHADOW PLAY: THE MAKING OF ANTON CORBIJN to kolejna festiwalowa premiera Wywiadów na potrzeby produkcji udzielili m.in. Chris Martin z Coldplay, Brandon Flowers z The Killers czy Brendan Sumner z New Order Razem Jackiem White'em i Meg White z Kazimierza wyruszymy w podróż po Kanadzie. THE WHITE STRIPES: POD ZORZĄ POLARNĄ w reżyserii Emmetta Malloy'a to zapis trasy koncertowej z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu. Upraszczając, można powiedzieć, że film to 93 minutowy teledysk, ale obok muzyki, granej na żywo, podglądanej zza kulis, równie ważne są ujęcia pokazujące relacje między członkami grupy.
Z kolei dzięki BIKINIARZOM Walerija Todorowskiego przeniesiemy się w świat pstrokatych marynarek, butów na „słoninie" i wszechobecnego boogie, a wszystko to w realiach Moskwy lat pięćdziesiątych. Musical został wyróżniony kilkoma nagrodami Akademii Filmowej „Nika", będącymi rosyjskimi odpowiednikami Oscara.
Premierowo w sekcji Muzyka. Moja Miłość pokażemy dwa obrazy z Afryki. Jak ludziom mieszkający w jednym z najbardziej chaotycznych miast na świecie, udało się ukształtować jednym z najbardziej złożonych systemów współpracy, czyli orkiestrę symfoniczną? To pytanie zadał sobie Martin Baer reżyser filmu KINSHASA SYMPHONY. Na DWÓCH BRZEGACH polska premiera opowieści, która przenosi nas do serca Kongo i pozwala poznać mieszkańców Kinszasy. Z kolei BENDA BILILI! w reżyserii Renauda Barreta i Florenta de La Tullaye'a to wzruszająca opowieść o grupie siedmiu muzyków. Z filmu wyłania się niesamowity obraz Afryki, kraju kontrastów, wielu barw, radości, ale też biedy i cierpienia. Nie zapomnieliśmy też o Ameryce Południowej. Nasze kolejne odkrycie to, również pokazywany premierowo, GRUPO CORPO w reżyserii Fabio Barreto i Marcelo Santiago. To rewelacyjny obraz o brazylijskiej grupie taneczno-teatralnej. W ramach sekcji Muzyka. Moja Miłość będzie również szansa, aby zobaczyć KORZENIE REGGAE Stascha Badera.
Terminy projekcji już wkrótce znajdą się www.dwabrzegi.pl. Zapraszamy od 31 lipca do 8 sierpnia do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą i Puław .

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>