Odkrycie w zabytkowym KOK-u

Trwa remont zabytkowego budynku, w którym na co dzień mieści się Kazimierski Ośrodek Kultury.
Podczas prac zdarzyła się niespodzianka - odkryto nowe pomieszczenia! Najpierw pracownicy natknęli się na klatkę schodową, o której istnieniu nikt nie wiedział. Sklepione łuki nad wejściami sugerowały, że mogło to być przejście. Po odgruzowaniu klatki - kolejne odkrycie - zejście z parteru do piwnic, kamienne schody, o istnieniu których również nikt nie wiedział.
W trakcie prac stało się jasne, że pod pomieszczeniami od strony
ul. Lubelskiej istnieją piwnice o sklepieniu łukowym.
Fakt ten nie był odtąd odnotowany w żadnych inwentaryzacjach ani w badaniach, jest to więc odkrycie znaczące.
bg
data: 29 kwietnia 2010


Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny Bożena Gałuszewska Bożena Gałuszewska

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>