Plac zabaw odnowiony

Nowe otwarcie, 16 września 2011
Wystarczył zaledwie jeden dzień, by nasz plac zabaw znów wyglądał jak nowy. Zawdzięczamy to zapałowi zgranego zespołu pracowników jednego z pionów firmy Budimex, którzy go wysprzątali, odmalowali i nareperowali co trzeba. Kilkanaście godzin wytężonej pracy i nazajutrz można było podziwiać efekt.
Na otwarciu odnowionego placu obecni byli sami wykonawcy oraz burmistrz Grzegorz Dunia, dyrektor GZS Jerzy Arbuz, panie z przedszkola i najbardziej zainteresowani - czyli dzieciaki. Wszyscy zadowoleni, roześmiani, nawet oficjalne przemówienia w tej aranżacji miały nietypowy charakter.
Nasi dobrodzieje dostali kolorowe podziękowania i pamiątkowy obrazek wykonany przez przedszkolaków - dary odwzajemnione torbami słodyczy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i pełni uznania dla inicjatywy, bo przecież Budimex mógł wybrać całkiem inny sposób na spędzenie wolnego czasu... Jako, że bardzo nam się podoba taka działalność, zapytaliśmy o szczegóły jedną z pracownic firmy PG Promotion - organizatora akcji:
- Jesteśmy firmą eventową organizującą tego typu przedsięwzięcia, ale wykonawcą - czyli tym, kto finansuje i praktycznie pracuje jest Budimex, przy czym nie jest to premierowa akcja tej firmy. Tym razem - tak samo jak w przypadku poprzednich działań - chodziło o to, by zorganizować coś związanego z charakterem firmy, ale żeby wykonawcami byli jej pracownicy nie związani z „własnoręcznym" budowaniem. Priorytetem i ideą jest działanie zespołowe, przynoszące realną korzyść, będące pomocą. Kazimierska akcja zaczęła się od pomysłu pomocy szkole, ale kiedy się okazało, że kontenery staną dopiero zimą, należało poszukać czegoś innego, co byłoby odpowiedzią na jakąś potrzebę. Burmistrz Grzegorz Dunia zaproponował plac zabaw i stąd to wszystko. Zaangażowany został zapał pracowników Budimexu i oczywiście środki tej firmy, przeznaczone na materiały, rośliny, nowe urządzenia.
Jako firma organizująca tego typu akcje obserwujemy, że ów nowy typ eventu staje się coraz bardziej popularny. Jego ideą jest zjednoczenie sił po to, by komuś pomóc. Ten trend jest zauważalny już od kilku lat i to bardzo cieszy, bo wydarzenia ukierunkowane są nie tylko na zabawę, ale na wspólne działanie, na budowanie ducha zespołu i zrobienie czegoś konkretnego dla innych; budowanie czegoś namacalnego i budowanie ducha.
Jeden z pracowników Budimexu, ciągle jeszcze noszący na rękach plamy żółtej farby mówi:
- Mieliśmy nadzieję, że się uda; pracowaliśmy ze wszystkich sił, żeby było bezpiecznie, kolorowo i ładnie. Zostawiamy tu coś po sobie, a ponieważ wielu z nas bywa w Kazimierzu, to widok wesołych, bawiących się dzieci będzie dla nas najlepszą nagrodą i pamiątką z wyjazdu firmowego.

A my, w imieniu rodziców i dzieci jeszcze raz dziękujemy i życzymy kolejnych, równie celnych i cennych eventow!
czytaj też...

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>