Po pierwszym weekendzie

Pierwszy weekend za nami.
Wypełnione namioty festiwalowe, tłumy miłośników kina na ulicach... Pierwszy weekend na Dwóch Brzegach upłynął pod znakiem przeklętego tanga z Argentyny. Niepokorny Daniel Melingo biegał boso po scenie i przepędził czarne chmury znad Kazimierza.

Deszcz zaklinał też Zbigniew Zamachowski, który rozbawił publiczność do łez, występując z grupa MoCarta. W Kazimierzu najczęściej był widywany z Mona L.Hoel - reżyserką filmu , który otworzył sekcję "I Bóg stworzył aktora". "Kiedy noce robią się długie" to pierwszy norweski obraz powstały zgodnie z postulatami Dogmy.

Zaproszenie do Kazimierza Dolnego przyjęła Katarzyna Figura. W jej obecności otworzyliśmy retrospektywę Andrzej Kondriatiuka, z którym aktorka współpracowała, tworząc kreacje filmowe. Zagrała m.in. we „Wrzecionie czasu"  - pamiętniku polskiego neorealisty pisanym kamerą.

Już po raz kolejny wśród miejsc festiwalowych znalazły się Puławy. Przez najbliższy tydzień Dwa Brzegi będą tam NIE letnie. Nowa sekcja na Dwóch Brzegach to wyraz naszego buntu wobec infantylizacji filmów dla dzieci.Wybierając filmy do tej sekcji, chciałyśmy poruszyć serca i umysły widzów, do których kierujemy naszą propozycję - podkreśla Anna Stadnik, Kierownik Działu Programowego. Spośród pozycji prezentowanych i nagradzanych w ostatnich latach na festiwalach filmowych dla dzieci i młodzieży zdecydowałyśmy się na siedem tytułów.

"Mockumentaries" - to słowo wzbudza największe zainteresowanie festiwalowej publiczności. Udawane dokumenty pokazują, jak gra z konwencją filmową zaburza kino gatunkowe i tworzy
nową jakość.
Niespodzianek filmowych i muzycznych na tegorocznych Dwóch Brzegach będzie dużo więcej.
Podczas piątej edycji festiwalu wyświetlimy prawie 200 filmów. Wśród nich premiery z Cannes, Berlina i Rotterdamu.
www.dwabrzegi.pl

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>