Porozumienie ws. ochrony przeciwpowodziowej

fot. Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym www.kazimierz-dolny.pl
W połowie października w Kazimierzu odbyło się spotkanie dotyczące ochrony przeciwpowodziowej.
Wzięli w nim udział wojewodowie 7 województw oraz minister Jerzy Miller. Gospodarzem wizyty był burmistrz Grzegorz Dunia.

Podczas spotkania wojewodowie podpisali porozumienie na rzecz poprawy i uskutecznienia ochrony przeciwpowodziowej.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller był pod wrażeniem prac postępujących na poszczególnych odcinkach wałów. Ocenił je bardzo dobrze, zwłaszcza, że miał w pamięci ich stan z zeszłego roku. Wały zostały podwyższone i wzmocnione, co znacznie zwiększyło poziom bezpieczeństwa, zapewniło też spokój mieszkańców terenów zagrożonych wylewami Wisły.
Minister podkreślił, że celem spotkania w Kazimierzu Dolnym jest zainicjowanie współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego całego środkowego biegu Wisły. Dodał, że zaangażowane w tę kwestię są wszelkie instytucje zajmujące się bezpieczeństwem powodziowym, a działania ich wspierają wojewodowie z każdego z województw leżącego w dorzeczu Wisły Środkowej, tj: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.
Wojewodowie tych właśnie województw w obecności ministra podpisali w Kazimierzu Dolnym wspomniane porozumienie.
więcej zdjęć - zobacz

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>