Słuchanie obrazu - E. Siemińska


Osobliwe doznania budzą prace Ewy Siemińskiej, bo są malarską onomatopeją. Możliwe, że takie zjawisko jakoś się fachowo nazywa, ale ja nie wiem jak - niemniej je czuję. Obrazy weneckie są rozkołysane, falują gładko i aksamitnie, wiślane - płyną jak wartka rzeka, pośpiesznie; wróble - skromne i napuszone, bardzo ptasie. Ekstrawertyzm malarski. Łatwo być empatą przy tej sztuce, bo łatwo rozpoznaje się kod, którego Siemińska użyła do jej tworzenia. Tym łatwiej być empatą czytającym onomatopeiczne kody, że w tej samej chwili jest się introwertykiem, przeżywającym te obrazy całkiem po swojemu i dla siebie. Dziwne? Nie. Nadzwyczaj namacalne. Poruszające zmysły. Płynnie ruchliwe, miękko dynamiczne, łagodnie kolorowe, osobliwe.
bg


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>