Szkoła modułowa - przygotowania

Wiadomo już, że tymczasowa szkoła modułowa przeszła procedurę wszystkich koniecznych odbiorów, uzyskując od nadzoru budowlanego decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, przy czym nie zostały zgłoszone żadne zastrzeżenia.

Obiekt jest gotowy do przyjęcia uczniów, w sobotę (12 maja) będą trwały ostatnie prace związane z przeprowadzką, instalowaniem wyposażenia itd.

Wszystko wskazuje na to, że 14 maja o g. 8.00 w szkole przy Kwaskowej Górze rozlegnie się pierwszy dzwonek i dzieci z GZS rozpoczną naukę.
W obiekcie jest 10 pełnych sal lekcyjnych + dwie mniejsze, w których również będą się odbywały zajęcia. Pomieszczenia te pod względem wielkości są takie same jak klasy we wschodnim skrzydle starej szkoły, tyle że nie prostokątne, a kwadratowe.

(Zdjęcia pokazują stan obecny, w sobotę przygotowania do przyjecia dzieci będą kontynuowane, by na poniedziałek wszystko było gotowe).
Wyposażenie jest nowe (meble, ławki, stoliki), do tego dojdą tablice interaktywne, a w sali informatycznej znajdą się komputery.

sala informatyczna ze stanowiskami komputerowymi

Jest również świetlica, pomieszczenia administracyjne, toalety (dla dzieci młodszych, dla starszych - damska i męska, oraz dla niepełnosprawnych i dla personelu), biblioteka, magazynek i pokój socjalny.
świetlica

gabinet dyrektora

pokój nauczycielski


„Będziemy próbowali zachować podział na gimnazjum i podstawówkę - mówi dyrektor GZS, Jerzy Arbuz. - Pośrodku obiektu znajduje się ściana i drzwi dzielące go na dwie równe części, z łatwością więc da się to zrobić. Wprawdzie lekcje z konieczności będą się odbywały wymiennie, ale w czasie przerw każdy z uczniów będzie przebywał na „swojej" połowie - dzieci ze szkoły podstawowej u siebie, gimnalzjaliści u siebie. Na pewno będziemy tego pilnować i przestrzegać".

Wszystkie pomieszczenia mają układ wydajnej wentylacji, a budynek jest na tyle izolowany i szczelny, że ani zimą ani latem temperatura na zewnątrz nie będzie miała wpływu na temperaturę wewnątrz.
Obiekt będzie dozorowany przez ochronę, tak więc sprzęty, w tym elektronika - będą bezpieczne równiez nocą.
Do szkoły prowadzą dwa wejścia: uczniowie gimnazjum będą wchodzili od strony Kwaskowej Góry, zaś dzieci młodsze - od strony ul. Lubelskiej, bo tu są ulokowane klasy młodsze i świetlica.
Przejścia na jezdniach będą oznaczone, staną też znaki informujące, że w tym miejscu znajduje się szkoła.
Na początku wyznaczeni nauczyciele będą stali przy bramach i we wszystkim pomagali uczniom.
„Szkoła wydaje się być wygodną, ale na pewno trzeba się będzie dostosować do istniejących warunków i odnaleźć w tym, co jest.
Na pewno się zmieścimy, choć obawę moją budziły początkowo korytarze. Spodziewałem się, że będą wąskie, ale teraz widać, że wcale nie są i obawy były przedwczesne.
Pomieszczenia są widne, przestronne i schludne.
Zaczynamy się urządzać, będziemy to robić sukcesywnie.
Idea jest taka, żeby jeszcze przed końcem roku wprowadzić się na miesiąc do szkoły modułowej i przekonać się, jak będzie ona funkcjonowała. Doświadczenie to jest nam potrzebne po to, by wykorzystać je we wrześniu i na poczatku nowego roku szkolnego wszystko jeszcze lepiej zaplanować i zorganizować" - mówi dyr. Jerzy Arbuz.
bożena gałuszewska kazimierz dolny

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>