Taniec z VIP-ami

kliknij i obejrzyj taniec...
13 kwietnia w Lublinie odbył się uroczysty finał II edycji Tańca z VIP-ami - imprezy charytatywnej, której tegoroczny dochód przeznaczony zostanie na wsparcie świetlic środowiskowych.
Wśród uczestników znalazła się m.in. posłanka Małgorzata Sadurska i wicemarszałek województwa Jacek Sobczak. Mieliśmy i my, kazimierzacy, swojego reprezentanta: Grzegorz Dunia zaproszony został do Tańca jako jedyny burmistrz z regionu.
Zatańczył pięknego walca angielskiego, szlachetnie i z lekkością.
„Przygotowania trwały kilka tygodni, treningi były wyczerpujące, zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja - kto z tańcem dotąd miał niewiele wspólnego. Najprostsze zdawałoby się rzeczy - rama, rytm, postawa - okazały się wymagać wysiłku i skupienia. Dałem z siebie wszystko, choć traktowałem przedsięwzięcie jako zabawę w szczytnym celu. Starałem się tańczyć tak, by nie przynieść Kazimierzowi wstydu" mówi burmistrz Dunia.
Udało się. Potwierdzają to mieszkańcy naszej gminy, którzy liczną grupą przybyli do Lublina, by dopingować burmistrza Dunię. Wykazali się jak zawsze rzutkością: jako jedynej drużynie kibicującej udało się (dzięki naszym strażakom) umieścić na poczesnym miejscu baner Kazimierza.
Trudno oceniać walory techniczne tańca burmistrza Duni, nie widać bowiem w pobliżu nikogo, kto by się na tym znał, natomiast możemy powiedzieć, że wrażenie artystyczne należy ocenić wysoko. Wdzięk, muzykalność - na naszą parę z numerem 13 patrzyliśmy z przyjemnością i bez obawy, że za chwilę stanie się komuś coś złego (z którym to wrażeniem borykaliśmy się w przypadku niektórych innych tancerzy).
O tym, kto zatańczył najlepiej zdecydowała publiczność. Największą ilość głosów zdobyła podkom. Renata Laszczka-Rusek, zaś w konkursie SMS-owym wygrał Piotr Rzetelski, radny wojewódzki. Nam najbardziej (oprócz, oczywiście, występu faworyta) podobał się wicemarszałek Sobczak, z dystansem do siebie samego i poczuciem humoru.
Punkty za odwagę powinny zostać przyznane posłance Sadurskiej i radnemu Rzetelskiemu, którzy dostarczyli publice wielkich doprawdy emocji i wrażeń.Brawa dla wszystkich!bożena gałuszewska kazimierz dolny

 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>