Zamach na MoCarta

mw
Wieczór dnia drugiego zakończony został fantastycznym spektaklem „Zamach na MoCarta". Główną rolę odegrał oczywiście Zbigniew Zamachowski, a towarzyszyli mu m.in. muzycy z grupy MoCarta oraz Wojciech Malajkat. Nie wiedząc wcześniej na czym polegać będzie ten performance spodziewałyśmy się trudnej sztuki, której pewnie nie zrozumiemy. Byłyśmy jednak bardzo pozytywnie zaskoczone. Humorystyczny charakter całego spektaklu był równie fantastyczny, jak samo wykonanie. Widzowie mogli ujrzeć swego rodzaju kabaret muzyczny zawierający wiele znanych wszystkim piosenek autorstwa klasyków takich jak Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka oraz twórców młodszego pokolenia, np. Kazik. Oprócz tego bogaty repertuar zawierał również autorskie pieśni Zamachowskiego opowiadające między innymi o pociągu, który woził aktorów na trasie Łódź-Warszawa oraz o jego rodzinnej miejscowości Brzeziny. Usłyszeliśmy nie tylko imponujące umiejętności wokalne artysty, ale także jego zdolności instrumentalne. Artysta zaprezentował grę na gitarze elektrycznej, bębnach, kontrabasie , harmonijce ustnej, flecie prostym, a nawet na trójkącie. Wszystko oczywiście w charakterystyczny, zabawny sposób. Całe przedstawienie staje się jeszcze bogatsze dzięki równie niesamowitej grupie MoCarta, która prezentuje popisowe numery, np. wykonywanie kilku czynności naraz. Nie spodziewałyśmy się, że możliwym jest granie na skrzypcach, śpiewanie, stanie na jednej nodze oraz odbijanie w rytm muzyki piłeczki ping-pongowej jednocześnie. Uważamy, że w tym spektaklu każdy widz doskonale potrafił się odnaleźć. Przysparza on wiele radości i starszemu, i młodszemu pokoleniu, a na pewno nie jest łatwo stworzyć sztukę skierowaną do każdego. Przedstawienie (poza festiwalem oczywiście) można oglądać w Teatrze Syrena w Warszawie. Polecamy serdecznie.
Resztę wrażeń niech opowiedzą zdjęcia z próby i z koncertu [dziękujemy za zgodę Wykonawcom]. Przy okazji przesyłamy serdeczne pozdrowienia Czytelnikom naszej strony wkazimierzu.pl od Grupy MoCarta.
Kaja Łapińska i Anna Michalak

 

PS. Jednym z elementów spektaklu jest zaproszanie widza na scenę, który to widz zaczyna być częścią przedstawienia. Tym razem zdarzyło się tak, że widzem tym, wybranym - jak wszyscy twierdzą losowo - był nie kto inny tylko reprezentujący Kazimierz Dolny wiceburmistrz, Pan Maciej Żurawiecki.
Gratulujemy udanego występy i współpracy z najznakomitszymi Artystami!
Kod:


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


 

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>