Zmarł Pan Stefan Kurzawiński

3 lutego br., po ciężkiej chorobie zmarł Stefan Kurzawiński, aktywny, mądry uczestnik życia kulturalnego i społecznego Kazimierza, przez dwie kadencje pełniący funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza, współredaktor Brulionu Kazimierskiego.
Pan w marynarce i muszce na co dzień. Zawsze z laseczką i fajką, rozmawiał z nami
O CZYMŚ, newet jeśli to były błahostki; powszedniość czynił kulturalną, ważną i odświętną.
Msza Św. za Jego Wieczny Spokój zostanie odprawiona w sobotę,
9 lutego o g. 17.00 w kościele farnym.

Wyszukiwarka

Aktualności

04.03.2021
Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym są organizatorami tegorocznego
wydarzenia pt. „Kazimierz Kobietom" z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Do projektu dołączyli również kazimierscy przedsiębiorcy, którzy na hasło „Kazimierz kobietom" oferują zniżki, bonusy lub prezenty.
M. in. Pizza Oregoana zaprasza z hasłem!
16.05.2015
"1945. Wojna i pokój." - to tytuł najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej, znanej w Kazimierzu m.in. ze świetnego artykułu w GW, poświęconego losom naszych kamieniołomów.
28.07.2014
Błyskotliwe, dowcipne teksty (i pieprzne podteksty), zrozumiałe dla tych, którzy nie celebrują domniemanej „magii" Kazimierza, a po prostu biorą go i rozumieją takim, jakim jest.
Muzyka z przestrzeni pomiędzy parodią a pastiszem, doceniana przez posiadaczy poczucia humoru oraz osoby muzykalne, czułe na nuty wpadające w ucho.
Oprócz zespołowych wykonawców obecnych jest tu parę miejscowych głosów, czasem bardzo rozpoznawalnych.
Sprawdźcie!

Strona 1 z 132  > >>